Відкритий урок

08.05.2016 11:46

     1-А клас. Відкритий урок з навчання грамоти. Вчитель Холодова Т.О.

Тема:Закріплення звукового значення  букви Х, х.  Читання слів, речень. Бесіда на тему «Міста України». Словниково-логічні вправи.

Мета:Закріпити вміння учнів виділяти у словах звук (х), формувати мовленнєві вміння, виконувати звуко-буквений аналіз; формувати навички читання слів та речень з новою буквою; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини; виховувати патріотичні почуття; стимулювати бажання пізнавати нове.

Обладнання: складова таблиця, фішки для звукового аналізу слів, предметні малюнки, ілюстрації міст.

                                                          Хід уроку

I.Організація класу.

            1.Всі сідайте тихо діти,

            Домовляймось не шуміти,

            На уроці не дрімати,

            А старанно працювати.

            2.Вправа «Очікування»

-Що ви очікуєте від уроку?

А я очікую, що ви:

–будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки;

–чітко, голосно, виразно читати і правильно інтонувати речення;

–слідкувати за своєю поставою протягом уроку;

–користуватись закладкою, коли розгортатимете підручники;

–злагоджено працювати, щоб наша мандрівка була цікавою. Корисною і жвавою.

 

II.Актуалізація  опорних  знань.

Вчитель: На уроці  ми  побуваємо у  багатьох містах та різних  куточках  України,  дізнаємось  багато цікавого.

Зараз люба дітвора

В нас цікава буде гра

І дівчатка і хлоп’ятка

Вчителі і батьки

Дуже люблять мандрувати,

Вирушаємо ми нині

В подорож по Україні.

2. Колективна робота. Методика «Кущ»

Вчитель: А щоб відправитися в подорож по Україні нам треба вибрати вид транспорту. На чому ми будемо подорожувати?

            Відгадайте загадку:

По голубому полі

Легкі, немов пір’їнки,

Пливуть собі поволі

Білесенькі перинки.   (Хмари)

            Ми з Вами будемо подорожувати на хмаринках. У кожного з вас на парті лежить маленька хмаринка. Протягом подорожі вона буде оживати, але яка вона стане в кінці подорожі залежить від вас.

     -      В якій країні ми живемо?

-          Як називається місто в якому ми живемо?

А ось маршрут за яким ми будемо мандрувати.

ДИМИТРОВ – ХАРКІВ – КИЇВ -  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – ХОТИН – ХУСТ – ХЕРСОН – ХЕРСОНЕС – ЗАПОРІЖЖЯ – ДИМИТРОВ

            Щоб дібратися від міста до міста нам треба буде виконувати різні завдання.

ДИМИТРОВ – ХАРКІВ (фото Димитрова)

 

1.      Мовленнєва розминка.

1)      Робота над чистомовкою.

Ха-ха-ха – засміялась буква «ха».

Ох-ох-ох – виріс горох.

Ух-ух-ух – у дідуся теплий кожух.

Ах-ах-ах – у лісі багато комах.

Хи-хи-хи – геть розбіглись ховрахи.

                2)Робота над скоромовкою.

                     Хоче дівчинка Харитя

Хмарку в гості запросити.

Хай подивиться хмаринка

На хатинку Харитинки.

 

2)      Вірш про Харків. (хото Харкова)

Для миру, добра , та любови
Наш Харків піднісся здавна.
Завжди трудовий, науковий
Красивий, як втіха-весна.

 

ХАРКІВ – КИЇВ

6.Добір слів з буквою «Х». (метод «Мікрофон»)

7.Складання складів з буквою «Х».

- Назвіть букви, що лежать перед вами. (х, а, о, у, е, і, и)

- Назвіть букви, які позначають голосні звуки?

- Які звуки може позначати буква «Х».

-Утворіть склади з приголосного та голосного звуків.

1.      Гра «Розсипанка»

-Із розсипаних букв складіть слова.

Г,х,і,о,р;         х,о,й,е,к;

Вірш про Київ (фото Київа)

Чудовий день. Ясна пора.
Легенький вітерець повіяв.
На кручах сивого Дніпра
Стоїть столиця наша – Київ.
Квітує свічами каштан,
На храмах грає позолота.
Ось Володимир, ось Богдан,
Он сяють Золоті ворота.
Летить у небі голуб-птах,
Над ним хмарки, немов пір’їни,
Тріпоче синьо-жовтий стяг,
Як вільне серце України.

 

Наш Хрещатик славний

Урочисто вбраний:

Зацвіли каштани,

Громонять фонтани.

 

Фізкультхвилинка про хмаринку.

 

КИЇВ -  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

III. Робота  за  Букварем.

1.      Читання слів у стовпчиках.

-Яка спільна буквена частина у словах?

Прийоми читання.

*Читаємо з учителем.

*Читаємо за вчителем.

*Читаємо самі по одному слову.

*Читаємо слова з двома однаковими голосними.

*Читаємо слова, що відповідають на питання хто? Що? Який?

*Прочитайте слова, що означають людей.

 

Вірш про Хмельницький (фото міста)

Хмельницький в ошатнім убранні
Над Бугом Південним стоїть,
І сяють тут промені ранні,
Як сяяли безліч століть.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – ХОТИН – ХУСТ – ХЕРСОНЕС

2.      Робота за фотографіями.

3.      Читання речень під фотографіями.

4.      Гра «Слово в слові заховалося»

ХВОРОСТИНА – тин, ворона, сирота, рот, сторона, хист, товар, сто, рис, сир, син, хор.

 

ХЕРСОН –ЗАПОРІЖЖЯ

1.Вірш про Хортицю

Хортиця – серце козацьке,
Це є колиска Січі.
Тут промовляли багацько
Стріли, пищалі й мечі.

               2. Фізкультхвилинка.

            Навколо дерев весело підемо.

            Різні листочки дружно підберемо.

            Відразу вгору піднімемо,

            А потім їх підкинемо,

            Нехай собі летять.

ЗАПОРІЖЖЯ – ДИМИТРОВ

1.      Формування техніки читання. Читання уривка оповідання за В. Чухлібом.

1)Читання тексту вчителем.

2)Словникова робота.

     Галасував – кричав, горлав.

     Зойкнув – скрикнув протяжно , жалібно.

3)Читання-аналіз тексту.

-Де гуляв вихор?

-Хто його боявся?

-Які слова лунали над полем?

-Хто не боявся вітру?

             4)Самостійна робота над текстом (напівголосне самостійне читання)

                 Індивідуальна робота.

              5)Повторне читання тексту окремими учнями вголос.

              6)Робота за сюжетним малюнком.

               Складання речень за малюнками з Букваря. Добір підпису до малюнків.

           2.Робота за таблицею.

            -Знайдіть серед букв слова:вихор, хилитися,норах.

IY.Підсумок  уроку.

            -Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

            -Що найбільше запам’яталося?

           -Про що розповісте батькам удома?

            2.Читання вірша.

Красивий,щедрий рідний край        І мова наша солов’їна.

Люби,шануй,оберігай     Усе,що зветься Україна!