Тренінг
15.02.2016р. практичним психологом та соціальним педагогом проведено тренінг з педагогами з теми: «Способи та методи подолання емоційного вигорання педагогів».
Мета тренінгового заняття: зняття емоційної напруги для зміцнення психологічного здоров'я педагога; ознайомлення учасників тренінгу з деякими прийомами психологічної саморегуляції; створення сприятливих умов для продуктивної роботи над собою; удосконалення розвитку особистісних якостей, стабілізуючи внутрішню душевну гармонію.
Професія вчителя вимагає великої витримки і самоконтролю. Від численних інтенсивних контактів з іншими людьми педагог відчуває великі нервово-психічні навантаження, які проявляються в емоційному виснаженні. Педагог знаходиться в ситуації крайнього емоційного напруження, що призводить до прогресуючого погіршення стану здоров'я. Також в житті вчителів велике місце займає принцип недостатності. Він приховує в собі нестачу часу на зустрічі та увагу до своєї сім'ї. Ми постійно біжимо, поспішаємо, не помічаємо один одного.
Отже, проведення тренінгів з даної тематики, має для педагога велике значення.
Виконуючи з великим інтересом та бажанням такі психологічні вправи як «Міст», вправу-тест «Прихований стрес», «Приємні літачки», «Рубання дров», вправу з асоціативними картками «Позбавлення від негативних емоцій» та інші… Педагоги отримали гарний настрій, реалізували свої очікування від проведеного тренінгу, стабілізували свою душевну гармонію.
У кожного з нас є свої способи подолання стресу та емоційної напруги. Учені провели дослідження, в якому йдеться мова про особистий ресурс, за допомогою якого можна отримати позитивні емоції й подолати емоційне напруження, що і вдалося членам педагогічного колективу.
Окомашенко Н.А.,
практичний психолог ЗОШ № 5